Klenečtí hledají páníčky pro další tři psy z chovu Radka Hellera z Klenčí pod Čerchovem, kterého místní podezírají z týrání.

Případ asi dvaceti psů, které jejich majitel choval k účelu závodů psích spřežení, vešel v patrnost koncem ledna a nabírá stále nových obrátek. Majiteli už zůstala pouze polovina z původního počtu psů.

„Rozhodl jsem se, že počty svých psů snížím. Přiznávám, že jsem u dvou pochybil a měl jsem jim pomoci dřív. Odmítám ale nařčení, že bych je týral,“ řekl Radek Heller.

I přesto, že majitel zarytě odmítá, že by své psy dostatečně nekrmil a špatně s nimi zacházel, zabývá se případem kriminální policie.

„V současné době probíhá prověřování případu, kterým se zabývají policisté kriminální služby a vyšetřování oddělení hospodářské kriminality. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření za spáchání přečinů týrání zvířat nebo zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Bližší informace k případu nebudeme zatím zveřejňovat,“ uvedla Vladislava Čejková, mluvčí domažlické policie.

Než bude celý případ vyřešen, rozhodli se Klenečtí psům pomoci.

Požádali vedoucího Záchranné stanice živočichů v Tachově Karla Bobála, aby jim dal k dispozici účet stanice se samostatným variabilním symbolem. Na účet, jehož číslo je 194210638/0600, v. s. 33333333, mohou lidé posílat příspěvky, které budou využity na veterinární kontroly, žrádlo a jednorázový poplatek za pobyt v útulku.

„Lidé se o osud pejsků velice zajímají a přispívají. Peníze jsme už využili pro dva psy, kteří byli v nejhorším stavu. Dnes se jim už daří mnohem lépe,“ řekla Jitka Poláčková z Klenčí pod Čerchovem.

Zájemci o psy, kteří jsou na fotografiích, se mohou přihlásit na tel. 721 109 134.

„Jsou to velice hodní a přítulní pejsci. Nikdo se jich nemusí bát. Ani v nejmenším nejsou konfliktní, jen, což je pochopitelné, trochu bázliví. Jeden z nich je asi čtyři dny v plzeňském útulku, kde bude odčerven a očkován. Zbylí dva jsou zatím ještě u pana Hellera. Všichni jeho psi jsou dnes v mnohem lepším stavu. Po dobu tří týdnů, kdy je nad nimi dohled, je krmí dvakrát denně,“ dodává Poláčková.