Žáci posledních ročníků základních škol, kteří se zatím nedostali na žádnou školu, mají na Domažlicku stále ještě šanci.
Termíny přijímacích řízení se na jednotlivých středních školách liší, některé už ukončily druhé kolo a chystají se na třetí, jiné zatím neuzavřely ani to první.

„První kolo uzavřeme až po odvoláních. Zájemci o studium mohou podávat přihlášky až do 23. května,“ uvedla zástupkyně ředitele Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v H. Týně Jarmila Ledvinová. „Volná místa máme ve studijních oborech technické lyceum, pozemní stavitelství a agropodnikání. Dále pak v učebních oborech zedník, opravář zemědělských strojů a kuchař.“

Přesné počty volných míst na všech školách i s termíny, do kdy lze posílat příhlášky, jsou uvedeny na webových stránkách Krajského úřadu v Plzni www.kr–plzensky.cz.

„Termín pro podání přihlášek v druhém kole přijímacího řízení již uplynul. Podařilo se nám v něm zaplnit obor obchodní akademie. Zcela určitě budeme ještě přijímat do oboru zdravotnický asistent,“ prozradil ředitel Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Domažlicích.
Se třetím kolem počítá i Střední odborné učiliště v Domažlicích. „Volná místa jsou v oborech truhlář, kadeřník, obráběč kovů, mechanik– seřizovač a ve čtyřletém oboru s maturitou obchodník,“ sdělil ředitel Jan Žána.

Volná místa má také staňkovská Soukromá Střední odborná škola a Gymnázium Bean, a to jak v obchodní akademii, tak v gymnáziu.
Horšovskotýnská Základní škola a Odborná škola přijímá přihlášky do pondělí. Volná místa jsou v oborech zednické práce, zahradnické práce, tesařské a truhlářské práce, šití oděvů i v jednoleté a dvouleté praktické škole.