Jejich výstavba je součástí dohody mezi městem a developerskou společností, která na druhé straně pozemku (blíže k diskontní prodejně Penny market v Husově ulici) připravuje vybudování objektu nových prodejen pro textilní řetězec Kik a síť drogerií DM Drogerie Markt.

„Je to vstřícný krok firmy v rámci dobrých vztahů, které s městem udržuje," konstatoval  právník Milan Mrázek, který společnost TREI Real Estate Czech Republic v administrativních krocích zastupuje.

V prostoru, kde nová parkovací stání vyrostou, místní svá vozidla zanechávají i nyní. Málokdo z parkujících si uvědomuje, že tak činí na soukromém pozemku.
„I proto město vítá každé nové parkovací místo v centru ," konstatoval starosta Miroslav Mach.

Po splnění všech administrativních kroků budou moci stavbaři zahájit výstavbu nových obchodních ploch.

Při přeměně areálu bývalé továrny Desta na obchodní centrum Plus diskont před zhruba deseti lety původní záměr počítal s výstavbou dalších obchodů v samostatné budově.

Nakonec nebyl realizován a developerská společnost se po dohodě s budoucími nájemci rozhodla realizovat menší projekt s dvěma novými prodejnami.
Na ploše určené územním rozhodnutím pro výstavbu obchodů zbývá ještě místo pro další provozovnu, ale zda bude v budoucnu využito pro tento účel, není zatím jasné.

„Pokud tu budou další obchody, tak jedině dobře. Větší konkurence by mohla  pro nás zákazníky přinést nové výhody," myslí si Jana Petrová, kterou jsme zastihli při nákupu ve stávajícím diskontu.