Mezi žáky základních škol byli opět nejúspěšnější reprezentanti Masarykovy ZŠ Kdyně, kteří získali jedno první, jedno druhé a dvě třetí místa.

V kategorii žáků 6. a 7. tříd, kteří z okresního kola již dále nepostupují, se nejvíce dařilo Hoai Thuong Phanové (Kdyně), druhá skončila Kristýna Čiháková ze ZŠ Horšovský Týn a třetí byla Julie Bihunová (Kdyně).

Další kategorii, v níž své znalosti a dovednosti poměřili žáci 8. a 9. tříd, vyhrál Matouš Fišer ze ZŠ H. Týn, druhé a třetí místo patřilo zástupcům MZŠ Kdyně v pořadí Martin Heidke a Eva Votavová.

Miroslav Benda z Domažlic ovládl v Dolanech při Běhu na Komošín kategorii padesátníků.
Běžci z Domažlicka vyběhli na Komošín

Mezi středoškoláky zvítězila reprezentantka Gymnázia J. Š. Baara Nikola Hejhalová, za ní se umístili druhý Jan Mildner z SOU Domažlice a třetí Eliška Filipiová (VOŠ, OA a SZŠ Domažlice). Nikole Hejhalové a

Matouši Fišerovi budeme držet palce v krajském kole, které se uskuteční 6. března v Plzni.

„Snižuje se bohužel nejen počet účastníků, ale také zkoušejících. Poprvé došlo k tomu, že chyběl jeden učitel do zkušební poroty, což bylo nutné na místě organizačně vyřešit. Na druhé straně chci vyzdvihnout vynikající znalosti soutěžících na předních místech,“ zhodnotila němčinářkou olympiádu gymnaziální učitelka němčiny a angličtiny Lenka Ledvinová, jež je odborným garantem okresního kola této jazykové soutěže.

Jan Pek