„Dvoudenní seminář byl bezplatný, neboť jeho pořádání podpořil grantem Plzeňský kraj. Byl určen nejen pro metodiky prevence poruch příjmů potravy, ale i pro výchovné poradce, pedagogy a studenty. Dva dny plné teoretických informací i praktických cvičení absolvovalo 19 účastníků,“ uvedla Deníku vedoucí domažlického preventivního centra Simona Vroblová Váchalová.

Mezi účastníky semináře byli učitelé I. a II. stupně základních škol, dále školní metodici prevence, nutriční terapeutka, psychoterapeutka i vysokoškolské studentky.

„Připravovali s lektory, oblastní metodičkou prevence a vedoucí domažlické pedagogicko-psychologické poradny, metodickou příručku, kterou získal každý účastník zdarma. Zároveň s nimi lektoři individuálně konzultovali přípravu programu na školách, kde se osobně se zúčastní úvodních hodin,“ podotkla Vroblová Váchalová.

„Překvapilo nás, že se přihlásili pedagogové až z Mariánských Lázní, Prahy, Lokte či Sušice, ale Domažlicko jako by neexistovalo. Přitom jsme právě místním chtěli vzdělávání co nejvíce přiblížit,“ uvedla lektorka programu Lucie Červená.

#nahled|https://g.denik.cz/16/f3/0322_ppp_domazlice3_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/16/f3/0322_ppp_domazlice3.jpg|Účastníci při aktivitě Bingo.#

Poruchám příjmu potravy se bude v Domažlicích věnovat zanedlouho i projekt Týden STOP PPP. „Má podobu intenzívní osvětové akce, která vyvrcholí 7. dubna na náměstí Míru projektovým dnem pro veřejnost v rámci Světového dne zdraví,“ zakončila Vroblová Váchalová.

#nahled|https://g.denik.cz/16/f3/0322_ppp_domazlice3_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/16/f3/0322_ppp_domazlice3.jpg|Účastníci při aktivitě Bingo.#