Ti ctižádostivější trénují celoročně venku, dokud voda nezamrzne, ale „když je člověk na kajaku celý den, je zmrzlý,“ uvedl jeden ze starších kajakářů.

Domažlická nemocnice očkuje registrované i neregistrované.
Testy už nebudou platit. Lidé v kraji spěchají pro vakcíny

Mladí kajakáři trénují v sušickém bazénu, který jim jako jeden z mála v okrese poskytuje branky a protiproud. Branky jsou nezbytné k osvojení dovednosti ovládání lodi v proudu. „1-2x týdně trénují ti mladší. Za divokou vodou jezdíme do Sušice,“ říká Pavel Táborský, trenér juniorů-začátečníků. Pokročilým vodákům se věnují 2-3x týdně trenéři Ladislav Hojda a Miloslav Wendl.

Vodáci se koncem listopadu chystají využívat i bazén v Domažlicích. Budou trénovat hlavně eskymácké obraty, kterými lze vrátit loď do správné polohy, aniž by závodník loď opustil. Kajakáři ze Sedmičky při obratech z legrace říkají, že kontrolují ryby pod lodí.

Seniorka (85) si spletla si brzdu s plynem a v Domažlicích narazila do podloubí.
Řidička fabie si spletla si brzdu s plynem a skončila v domažlickém podloubí

V zimním období pracují mladí sportovci na fyzičce v tělocvičně. Věnují se pohybovým a míčovým hrám a aktivitám zaměřeným na mrštnost a rychlost. Všechny typy tréninků jim pomohou zvládnout náročnou závodní sezónu.

„V Tejně není proud a v řece je málo vody, naši vodáci jezdí hlavně na slalomových kanálech,“ dodal trenér s tím, že se z francouzského města Pau se nedávno vrátili starší vodáci. „Trénovali na závodní trati, kde se jezdí světové poháry, to nejtěžší, co v tomto sportu je. Jezdil tam třeba i olympionik Lukáš Pollert.“

Pokročilé vodáky trénuje 2-3x týdně vedoucí oddílu Ladislav Hojda. Vodácký oddíl Sedmička je finančně podporován Městem Horšovský Týn a Plzeňským krajem.