Jako každoročně přicházejí ´Dušičky´ a s nimi spojené návštěvy hřbitovů. Ty se v případě neopatrnosti mohou pozůstalým pěkně prodražit. Přesvědčila se o tom návštěvnice hřbitova ve Kdyni.

„Bohužel ne všichni tyto svátky spojují s návštěvou zesnulých. Najde se mnoho nenechavců, které lákají především cennosti zanechané v zaparkovaných automobilech v okolí hřbitovů. Ve středu kolem patnácté hodiny si neznámý zloděj vyhlédl vozidlo Ssangyong Rexton zaparkované před hřbitovem v Kostelní ulici ve Kdyni. Nezjištěným předmětem rozbil skleněnou výplň dveří spolujezdce a následně z vozidla odcizil kabelku s osobními doklady 70leté ženy z Nýrska, mobilním telefonem a dalšími věcmi. Poškozená vyčíslila škodu na 2 300 korun,“ uvedla policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že případem se zabývají a po pachateli pátrají policisté Obvodního oddělení Policie ČR Kdyně.

Policie se rozhodla touto cestou apelovat na všechny návštěvníky našeho regionu.
„Nenechávajte v automobilech žádné cenné, osobní a jinak hodnotné věci, které by mohly svádět k páchání trestné činnosti. Zároveň bychom chtěli požádat občany, aby nás kontaktovali v případě vloupání či pokusu vloupání do vozidel stojících u hřbitovů,“ dodává Čejková s tím, že také letos připravila PČR informační letáček, který bude umístěn v bezprostřední blízkosti hřbitovů na vývěsních místech.

„Budeme samozřejmě stejně jako vloni provádět kontroly hřbitovů i parkovišť,“ dodala Čejková.

„Naši strážníci budou provádět pochůzky po hřbitově i kolem něj, bude to jako každoročně,“ uvedl domažlický místostarosta Dalibor Kubů.

„Určitě se naši strážníci teď o Dušičkách, ostatně jako každý rok, na hřbitovy více zaměří,“ řekl Deníku starosta Horšovského Týna Josef Holeček, který je zároveň velitelem tamní městské policie.