I letos putovala před Chodskými slavnostmi  z domažlické radnice pozvánka na Pražský hrad. S největší pravděpodobností se ale prezident Miloš Zeman víkendové akce nezúčastní.

„Na slavnosti jsme pozvali prezidenta republiky. Jeho kancelář v polovině července potvrdila přijetí pozvání, avšak do dnešního dne se konkrétně nevyjádřili," informovala Dagmar Murínová, vedoucí odboru starosty.

Oficiálně byl na slavnosti pozván hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec a jeho náměstci i pět poslanců Sněmovny z Plzeňského kraje a senátor Jan Látka.
„Ten jediný zatím potvrdil účast," dodala Murínová. Pozvánky obdrželi i primátor Plzně Martin Baxa a starostové měst z okolí, partnerských měst a měst ze Společenství měst s husitskou minulostí a tradicí.

Oficiální pozvání

Na slavnostní přijetí na domažlické radnici v rámci Chodských slavností byli pozváni i bývalí domažličtí starostové, místostarostové a tajemníci, plzeňský biskup František Radkovský, domažlický farář Miroslaw Gierga, představitelé Policie ČR, šéfové místních firem, zástupci Muzea Chodska, architekt Ladislav Schejbal, generální ředitel České televize Petr Dvořák, hudebník Rudy Linka a mnozí další.

Prezidenti na Chodských slavnostech:

1956. „Zpíváme a tančíme pro radostnou práci, pro mír!" Tak znělo motto Chodských slavností v roce 1956, které navštívil prezident Antonín Zápotocký. Jednou z tehdejších hvězd slavností byl Soubor Vojenské akademie Klementa Gottwalda, který mimo jiné recitoval z díla Julia Fučíka. Zápotocký mj. obdržel klasický chodský koláč. Měl možnost sledovat soutěž o nejlepší folklorní uskupení, kterou vyhrál soubor Leninových závodů Plzeň.

1965. Prezident Antonín Novotný navštívil Domažlice u příležitosti konání Chodských slavností v polovině 60. let. Pozdravil místní i hosty folklorní akce, jejímž jedním z hlavních programů tehdy bylo zábavné odpoledne věnované pohraničníkům.

2009 a 2010. Tehdejší prezident Václav Klaus navštívil dva ročníky slavností po sobě. To byla po 44letém půstu prezidentských návštěv v Domažlicích nebývalá frekvence. Při procházce městem se často zdravil s lidmi a neúnavně se podepisoval a pózoval pro společné fotografie.