Na dny 23. a 24. ledna má naplánován pestrý program od Plzně až po Šumavu.

V úterý 23. ledna zavítá do pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde se vydá na prohlídku automatického skladu a historických sklepů. Následně jeho cesta povede na krajský úřad, kde bude přivítán hejtmanem Rudolfem Špotákem a zúčastní se jednání s představiteli kraje. Poté prezidentskou návštěvu čeká oběd.

Prezident navštíví rovněž Odbor letecké záchranné služby a urgentní medicíny AČR, letiště Plzeň–Líně.

Kronikářka Eva Kalčíková ze Lhůty na Plzeňsku získala s kronikou obce první místo v soutěži O nejlepší kroniku Plzeňského kraje.
Lhůta má nejlepší kroniku Plzeňského kraje. Eva Kalčíková ji nádherně ilustruje

Poté přejede prezident na Tachovsko, kde se setká s představiteli města Tachov na tamním zámku. Podívá se do Hornického skanzenu Stříbro. S hlavou státu se bude moci setkat i veřejnost, a to od 19.30 do 20.30 hodin, kdy se uskuteční debata s občany v kulturním domě ve Stříbře.

Návštěva bude pokračovat ve středu 24. ledna, prezident ji zahájí ve firmě Lintech v Domažlicích. Následně se uskuteční debata se studenty Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Domažlice.

Poté je naplánován oběd se starosty obcí v restauraci U Kulináře v Domažlicích.

Ozdobou plzeňského muzea Depo Moto Art je Praga Lídy Baarové.
Praga Lídy Baarové je ozdobou plzeňského muzea. Možná bude i Ferrari

Cesta prezidenta následně povede na Šumavu, kde se uskuteční setkání s vedením Národního parku Šumava a starosty okolních obcí v Návštěvnickém centru NP Šumava Srní. V případě příznivého počasí je naplánována společná procházka k vlčímu výběhu. Návštěva bude zakončena v návštěvnickém centru NP Šumava Srní.