Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Premiér a ministryně ocenili Aloise Štípka ze Svazu neslyšících

Domažlice, Kdyně - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou ocenili seniory a organizace, kteří ve svém volném čase pomáhají zlepšit kvalitu života seniorů a obětavě pomáhají ostatním.

13.10.2016
SDÍLEJ:

Premiér Sobotka předává ocenění A. Štípkovi.Foto: archiv L. Kubertové

Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace se předávala v Brně na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny".

Bylo nominováno 42 jednotlivců a 16 organizací a kolektivů z celé republiky a odborná porota rozhodla o umístění Aloise Štípka ze Kdyně na 2. místě v kategorii jednotlivců.

Organizace sluchově postižených osob byla v Domažlicích založena 7. června 1964 jako součást tehdejší celookresní organizace invalidů, letos tedy oslavila už 52. výročí. Alois Štípek je zakládajícím členem této organizace, která je dnes součástí Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s.

Alois Štípek v organizaci pracoval jako předseda, byl i předsedou krajské organizace, členem republikového výboru svazu a i ve věku 88 let pracuje ve výboru základní organizace. Zasloužil o zřízení poradenského centra pro sluchově postižené v Domažlicích (prvního v kraji), jehož byl dlouholetým vedoucím až do 80 let věku. Vždy usiloval o to, aby lidé se sluchovým postižením měli dostatek kompenzačních pomůcek sluchadel, komponentů ke sluchadlům, zesilovacích a světelných zařízení nejen osobních, ale i veřejných, například v městských kinosálech. Pořádal naučně vzdělávací výlety, psychorehabilitační pobyty s nácvikem odezírání a reedukace sluchu nejen pro členy organizace domažlické, ale i organizací ze sousedních okresů i z Plzně a spolupracoval s těmito organizacemi. Při zajišťování kompenzačních pomůcek spolupracoval i s foniatry a audioprotetickými firmami. O jeho činnosti věděli nejen sluchově postižení občané, ale i obecní úřady a krajský úřad, když je žádal o příspěvek, dotaci na fungování organizace a jejího poradenského centra.

Škoda, že se mu nedostalo ocenění i v rámci regionu, i když jsem o organizaci i o něm osobně na jaře dala vědět na domažlický a kdyňský městský úřad i panu hejtmanovi na krajský úřad. Jak se říká, „doma není člověk prorokem". Moc panu Štípkovi za členy výboru základní organizace blahopřeji a jsem moc ráda, že s ním mohu už dlouhá léta spolupracovat.

Libuše Kubertová, předsedkyně ZO SNN

v Domažlicích, p.s.

Autor: Redakce

13.10.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Voliči v seniorském penzionu v domažlické Břetislavově ulici volili do přenosné urny.
2

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

Moldavan kradl v Kauflandu. Při útěku ho zadrželi strážníci

Domažlice – Domažličtí strážníci byli přivoláni do domažlického Kauflandu.

V Semošicích hořelo ve sklepě

Semošice – K požáru sklepa rodinného domu vyjely ve středu před půl sedmou večer tři jednotky hasičů. Poplach byl vyhlášen profesionálům ze Staňkova a jednotkám SDH Horšovský Týn a Semošice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení