Téma si pro návštěvníky připravil Luděk Krčmář, který tato místa mapuje po celém kraji. Zpracoval již například tato místa na Tachovsku nebo Rokycansku a poslední dva roky se věnuje právě Domažlicku. „Poutních míst a míst zvláštní zbožnosti se najde vždy přes 70 v každém okrese a na Domažlicku jich je opravdu hodně moc,“ informoval Krčmář, který také vysvětlil, co to vlastně poutní místo je.

„Poutní místo musí být oficiálně církevně uznáno, nejlépe konzistoří jako místo poutní, což znamená, že se tam děly nějaké zázraky nebo milost boží skrze sochu či obraz. Místo muselo být také oficiálně církevně vyšetřováno,“ sdělil. Zmínil například kapličku Panny Marie Lurdské v Bělé nad Radbuzou, kostel Zvěstování Panny Marie v Domažlicích, kterému se říká U Svatých nebo malou kapličku v obci Božkovy, která je zasvěcená stejně jako v Milavčích svatému Vojtěchu a mnoho dalších.

Pokud jste přednášku nestihli, ale chcete se dozvědět více, v Chodském hradu bude od 24. května výstava právě s touto tématikou. Zhlédnout jí budete moci až do 20. září.

Den sociálních služeb 2019.
Poskytovatelé sociálních služeb radili a představovali svou práci