Ta za svůj výkres získala čestné uznání v mezinárodní dětské výtvarné soutěži Lidice, jejíhož 39. ročníku se zúčastnily děti z Ruska, Japonska, Indie, Alžíru, Turkmenistánu a mnoha dalších zemí.

„Je to náš největší úspěch,“ pochvaluje si Lucie Khasová, učitelka z Mateřské školy v Těšovicích, odloučeného pracoviště kolovečské školky, do které pětiletá Veronika dochází. „Verunka je velmi šikovná, z jejího obrázku je opravdu cítit láska. Maminka na něm natahuje ruce k dítěti, jako by je chtěla pochovat, je tam krásně zobrazen cit matky k dětem,“ dodává učitelka.

Těšovická školka se soutěže zúčastnila poprvé a z osmi výkresů, které poslala, porotce zaujalo právě dílo malé Veroniky. „Veronika získala diplom a z ocenění měla obrovskou radost. Hodně ale motivovala i ostatní děti. Najednou chtěli všichni malovat, i ti, kteří normálně nechtějí,“ poznamenává Khasová.

Mezinárodní dětská výtvarná soutěž Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z obce Lidice. Oceněné práce budou vystaveny v Lidické galerii do konce října.