Josef Hubáček se narodil 14. října 1909 ve Kdyni, kde se později vyučil strojním zámečníkem v místních Přádelnách. Ovšem život změnil jeho směr poté, co ve svých jednadvaceti letech nastoupil na vojenskou školu pro stíhací letce v Chebu.

Těsně před válkou však pracoval jako civilní pilot dopravních letadel, nicméně po nacistické okupaci Československa uprchl do Velké Británie, kde začal působit jako pilot pro zvláštní úkoly. Dopravoval například zásoby i personál na jaltskou konferenci.

Josef Hubáček však zůstal věrný své vlasti a po válce se vrátil. Do roku 1950 seděl za kniplem dopravních letadel u ČSA, odkud ho vyhnaly až politické machinace. Režimem byl označen jako politicky nespolehlivá osoba. Musel odejít z práce, opustit služební byt i Prahu. Kdyně ho ale nezavrhla. Přijala ho zpět nejprve jako závozníka u státních lesů, později coby vedoucího účetního na MNV.

Létání ho provázelo po celý život. V roce 2016 při výročí odhalení kdyňského pomníku připomínající rozlomenou vrtuli se s úsměvem vzpomínalo na jeho akrobatické kousky a triky. Kolegové a přátelé ho považovali za krále vzduchu. A přesně tak si ho budeme připomínat i nadále.