„Nemohli jsme regulovat vodu tak, jak jsme byli zvyklí. Kvůli bobrům voda do rybníka nepřitékala. Museli jsme požádat o pomoc kdyňské hasiče, kteří nám pomocí hadic tahali vodu 130 metrů. Paradoxně nám pomohl bobr, protože vodu jsme čerpali z jeho kaskád. Kdybychom lovili ryby z bahna, museli by se navíc ještě omývat a okysličovat," řekl předseda kdyňských rybářů Josef Praštil.

Výlovová skupina, která čítala pětadvacet mužů, trávila někdy i po pás ve vodě téměř celý den.
Za mlhy a pořádné zimy tahali rybáři sítě a ulovené ryby pak počítali, třídili a transportovali do dalších rybníků ve svém revíru.
Jejich celodenní dřina byla odměněna bohatým úlovkem. Rybník vydal téměř 50 metráků ryb. V sítích uvízlo 4 635 kg kaprů o průměrné váze 1,39 kg, 15 kg štik, 55 kg línů a 60 kg amurů.

S prázdnou neodešli ani ti, kteří ze břehu výlov sledovali. Kdo měl zájem, mohl si koupit čerstvě vylovenou rybu hned na místě.

„Většina vylovených ryb byla vysazena do našich revírů, kde se chytá, to znamená na Bílku, do Zahořan a do rybníčku v Údolí hvězd. 150 kaprů jsme dali do rybníku v našem nově vybudovaném rybochovném zařízení ve Kdyni. Tam ve středu pořádáme první závody pro děti a upozorňuji, že mohou přijít i děti neregistrované. Po závodech se budou opékat vuřty," pokračuje Praštil.