Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií. V první se utkali žáci šestých a sedmých ročníků Základních škol z Horšovského Týna a Staňkova. Druhou kategorii zastoupili pouze dva žáci 8. a 9. tříd ze ZŠ Klenčí pod Čerchovem a třetí, nejsilněji zastoupená kategorie patřila sedmi středoškolákům z domažlického gymnázia, obchodní akademie, zdravotnické školy a středního odborného učiliště.

Soutěžící nejprve čekala konverzace s porotou o běžných tématech, poté písemně odpovídali na otázky, které prověřily, jak porozuměli poměrně náročné nahrávce.


V kategorii obsazené nejmladšími soutěžícími si první místo vybojovala Michala Špringerová ze staňkovské základní školy.
Mezi osmáky a deváťáky byl nejlepší Miroslav Hojda ze ZŠ Klenčí pod Čerchovem.


První místo mezi středoškoláky patřilo Zuzaně Prantlové z domažlické obchodní akademie, která se této soutěže účastnila již podruhé.

„Nevěřila jsem, že vyhraji. Vloni jsem byla třetí. Jazyky mám ráda, ale učím se je pouze ve škole. Přemýšlím o tom, že bych šla studovat na jazykovou školu,“ řekla studentka 3. ročníku IE domažlické obchodní akademie Zuzana Prantlová, která stejně jako Miroslav Hojda postupuje do krajského kola, jež se koná 9. března v Plzni.


„Vítězové získali diplomy a poukazy na nákup knih dle vlastního výběru. Všichni ostatní si odnesli certifikát za účast v okresním kole,“ řekl za pořadatele z Domu dětí Domino Jan Hrabačka a dodal: „ Němčina na základních školách je na úbytě, což je velká škoda už vzhledem k tomu, že ji mnozí mohou využít v budoucnu třeba při získání pracovních míst v sousedním Německu. Mnohem více je nyní preferovaná angličtina,“ dodal Hrabačka.