Voňavá a horká pekárnička se nachází v budově bývalé prodejny, kterou Marie Vondrovicová koupila před přibližně deseti lety. Najdeme zde velký chladicí box na suroviny a hotové dorty, rolády či zákusky, čtyři roboty na hnětání těsta či šlehání šlehačky. Samozřejmostí jsou dlouhé pracovní stoly, váhy, nespočet mís, táců, plechů a bedýnek.

Specifickým zařízením je melanžér, který slouží na mletí máku a ořechů. „Hlavně na naše bořické koláče potřebujeme velmi jemně semletý mák, protože trubičky na merhování jsou velmi uzoučké," popisuje Vondrovicová.

Srdcem podniku ale jsou kromě pracovitých cukrářek především správně rozžhavené pece. Majitelka už při zakoupení první zjistila, že pec je dražší než celá pekárna. Dnes zde najdeme pece tři nová horkovzdušná slouží například k pečení věnečků nebo dortů, do pece Revent, větší než vzrostlý muž, se pak může zajet přímo s velkými pojízdnými stojany, na které se vejde až 54 chodských koláčů či nespočet drobných cukrovinek. Třetí, starší trouba pak pekárnu zachraňuje, když toho mají pekařky najednou moc.

„Záleží totiž na mnoha faktorech na teplotě, na tom, jestli je nutné zapařování či ne, jestli se jenom suší či peče, jestli se musí péct pozvolna nebo naopak hodně zprudka a tak dále," vysvětluje Vondrovicová.

Pekárna vyrábí svatební dorty a spoustu drobného svatebního cukroví a do pěti nebo šesti prodejen dodává zákusky nugátové řezy, banánky, laskonky, koňakové špičky, kokosky a spoustu dalšího. „Prostě taková ta tradiční cukrařina. Největší zájem je o věnečky a větrníky," poznamenává majitelka s tím, že ji osobně nejvíce baví vytváření originálních svatebních a jiných dortů. „A samozřejmě tvoření nových věcí. Sbírám recepty a zkoušení něčeho nového je vždycky výzva," tvrdí.

Proslulou specialitou bořické pekárny jsou ale tradiční chodské koláče. Jedním z nejnáročnějších období jsou proto každoročně Chodské slavnosti, kdy pekařky potí krev a povidla. Vondrovicová má v pekárně dvě stálé pracovnice, ale pro uspokojení monstrózních koláčových objednávek se v pekárně před chodskými slavnostmi střídá po osmi hodinách více než čtyřicet brigádníků. Pro loňské slavnosti bořická pekárna vyrobila více než jedenáct tisíc koláčů.

„Ještě horší je to ale před Vánocemi," připomíná Vondrovicová. „Před Chodskými trvá příprava jenom týden a peče se intenzivně tři dny, ale příprava na Vánoce trvá měsíc," vysvětluje.

Běžný pracovní režim ale také není žádný med.

„Do prodejny, kterou provozuji v Domažlicích, přestala dodávat pocinovická pekárna, takže si teď i sami děláme vánočky, koláčky, bochánky, záviny a tak dále a začínáme je péct už v jednu hodinu v noci, aby ráno na tu šestou hodinu byly v obchodě čerstvé. V tu dobu už přicházejí do práce cukrářky, začínají péct další věci a v půl osmé už rozvážím další dobroty. Takže někdy není lehké to všechno stíhat," dodává.

Nyní bořická pekárna už týden peče mazance na blížící se Velikonoce a včera začala kvůli přání zákazníků i s pečením chutných velikonočních beránků. Zájem je nejen o klasické pocukrované, ale například i o ty polité bílou čokoládou.