„Byla to moje bakalářská práce, kterou jsem vloni vypracoval, a vyhrál jsem s ní v soutěži Český energetický projekt – studentská část. V souvislosti s tím mi firma, která tuto soutěž pořádala, nabídla, zda svou práci nechci poslat do soutěže v Šanghaji. Měl jsem jen čtyři dny na to dát práci požadovanou formu a přeložit ji," říká Josef s tím, že když se dozvěděl, že jeho práce získala třetí místo, nechtěl tomu věřit.

Do Šanghaje se vypravil převzít cenu zcela sám. Strávil tam čtyři dny a měl chvilku i na to prohlédnout si město.

„Z letiště jsem jel do centra města dvě hodiny. První den bylo předávání cen s galavečerem, kde promlouvali vysocí čínští hodnostáři. Druhý den jsem byl pozván na mezinárodní výstavu solárních systémů a prohlédl jsem si i továrnu. Dva dny jsem pak měl na to, abych si prohlédl město. Vzhledem tomu, že je Šanghaj nejlidnatější město v Číně, staví se tam velmi rychle, ale dopady na životní prostředí jsou tam katastrofální. Jestliže my tady hubujeme na smog, je to jen zlomek toho, co dýchají lidé v Šanghaji."

Budoucí architekt měl možnost srovnat starou i novou zástavbu Šanghaje.

„Mohu jen říci, že při procházce novější části Šanghaje oko architekta plakalo. Třicetimetrové budovy mají sice svůj design, ale řemeslné práce na nich je hrozná. Zklamala mne i stará část města. Památková péče tady kulhá. Všude koukají kabely a kousek od historických staveb stojí mrakodrap. Všude je spousta aut a lidí. Šanghaj zkrátka není město podle mého gusta."

Josef Hoffmann se může pochlubit i prvním místem za návrh zástavby desetihektarového pozemku opět ohledně energetické úspornosti, kterou vypracoval spolu se svým kolegou.

„Tady v Čechách jsme s návrhem vyhráli první místo, ale v Astaně v Kazachstánu na ostatní práce už nestačila.

I zde měli budoucí architekti možnost prohlédnout si město.

„Stará část Astany, která vznikla za Sovětského svazu je, prakticky jedno velké betonové sídliště. Nová Astana je výstavní město, ale nikdo v něm nebydlí. Když jsme se ptali, bylo nám řečeno, že je tam bydlení velmi drahé. Novou Astanu dělí čtyřproudá dálnice. Na jedné straně jsou výstavní domy a nádherná budova státní opery a na druhé jsou dači," dodal Josef Hoffmann.