Příjemné letní večery jsou jako stvořené pro sousedská posezení s přáteli u táboráku. A právě takové setkání, kdy atmosféru umocní navíc živá hudba, se v úterý 2. července uskuteční v obci Rybník na Domažlicku. Centrum Bavaria Bohemia tam od 18 hodin pořádá tardiční česko-německý štamtiš. "Na louce naproti penzionu Na Zátiší bude hrát k poslechu, tanci i zpěvu plzeňský hudebník a skladatel Milan Samko. K dispozici je posezení, prodávat se budou špekáčky k opékání, nealkoholické nápoje a čerstvě čepované pivo. Kdo chce, může si přinést piknikovou deku nebo koš," zve na akci David Vereš z centra.

Ten podotýká, že přátelská setkání posilují česko-německé vztahy a pomáhají překonávat jazykovou bariéru. "Proto jsou vítáni všichni, kdo chtějí prohloubit česko-německé přátelství, setkat se se starými známými a navázat nové kontakty. Na jazykových znalostech nezáleží, protože se vždy najdou ochotní dvojjazyční účastníci," rozpouští David Vereš obavy návštěvníků z případných jazykových překážek.

Akce se koná v rámci projektu Kultura bez hranic – setkávání Čechy-Bavorsko / Kultur ohne Grenzen – Begegnungen Bayern-Böhmen. Setkání podporuje Česko-německý fond budoucnosti a okres Schwandorf.

Příjezd z Bavorska je možný přes hraniční přechod Schwarzach.