Třicet tisíc metrů čtverečních v průmyslové zóně v Horšovském Týně je opět volných. Opce, kterou na jejich koupi měla firma Sigloch, byla zrušena.
„Sigloch rezignoval na opci na zakoupení tři hektarů pozemků, kterou si vymínil při koupi pěti hektarů, na kterých postavil před třemi lety novou halu,“ uvedl starosta Horšovského Týna Josef Holeček na zasedání zastupitelstva, kde se o žádosti o zrušení opce jednalo.
Tři hektary v průmyslové zóně jsou nyní volné pro jiné zájemce. Cena za metr čtvereční byla před dvěma lety stanovena na 260 korun plus náklady spojené s převodem a daní. „V případě prodeje by na pozemcích bylo samozřejmě zřízeno předkupní právo pro město,“ poznamenal starosta.
V celé průmyslové zóně v Horšovském Týně je nyní k dispozici zhruba šest a půl hektaru pozemků.
Kvůli ekonomické situaci se ale v současné době o žádném prodeji nejedná. „Ozývali se zájemci, dokonce i jeden z velké dálky, ale když zesílila ekonomická recese, dal vědět, že od svého záměru investovat v Evropě, například u nás v Horšovském Týně, upouští,“ informoval místostarosta Horšovského Týna Václav Mothejzík s tím, že cena 260 korun za metr čtvereční by nemusela být konečná. „Situace ve světě i u nás se neustále mění. Vidím jako důležité o ceně jednat, závisela by na typu a množství pozemků. Dovedu si představit, že bychom mohli jít s cenou dolů, když by to byla pro město zajímavá nabídka, třeba co se týče počtu pracovních míst, která by zde vznikla,“ poznamenal místostarosta.