„Mohu potvrdit, že pozemek v Domažlicích v našem vlastnictví se aktuálně stále nabízí k prodeji," uvedla mluvčí společnosti Lidl ČR Jitka Vrbová.

Provozovatel jedné z nejsilnějších sítí diskontních prodejen na českém trhu chtěl na místě vystavět svoji domažlickou prodejnu. To však neumožňuje územní plán, který v této lokalitě povoluje pouze stavbu zařízení pro školství, zdravotnictví, sociální péči, kulturu nebo veřejnou administrativu.

Pozemek má výměru 7 368 m². V širším centru Domažlic se cena může přiblížit 3000 Kč za m². „Ve městě je dlouhodobě nedostatek pozemků pro komerční využití. Ani ekonomická krize neměla velký vliv na ceny pozemků, které si drží stabilní výši," připomněl už před časem domažlický realitní makléř Milan Mrázek.

„Územní plán nedovolil postavit obchod. Město prozatím s koupí tohoto pozemku nepočítá. Žádný smysluplný návrh, co na pozemku postavit v souladu s územním plánem, prozatím nezazněl," konstatoval starosta Miroslav Mach (SPMD) na posledním jednání zastupitelů, kde se na budoucnost místa ptala zastupitelka Jitka Heřmanová zvolená za ČSSD.

Pozemek by podle odhadů mohl vyjít na více než 20 milionů korun.

„Při pohledu na to, co vlastníka stála demolice a úklid pozemku, to není přehnaná cena," konstatoval Mach. Těžká technika a desítky pracovníků areál bývalé nemocnice likvidovaly v únoru a březnu roku 2013.

„Přikláním se k názoru, že dokud nebude jasné jeho využití, jde o zbytečnou investici. Náklady jeho na pořízení jsou velmi vysoké," konstatoval na dotaz Deníku opoziční zastupitel Jan Látka (ČSSD).