Dosud pověřený šéf Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje (KHS), Michal Bartoš je od minulého pátku, kdy obdržel jmenovací dekret ministra zdravotnictví, oficiálně jejím ředitelem.

Čtyřiačtyřicetiletý Bartoš se stal šéfem krajské hygieny na dobu neurčitou. V čele hygieny nejdřív nahradil dlouholetého šéfa Přemysla Tomašuka, jenž byl v létě 2019 propuštěn na základě kontrol provedených ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem vnitra, které odhalily vyplácení vyšších odměn zaměstnancům a další pochybení. Zlom přišel v červenci 2020, kdy se Tomašuk odvolal a na místo ředitele se opět vrátil. Bartoš pak do konce října pracoval na hygieně jako ředitel odboru správních činností. Na konci října byl pak sedmdesátiletý Tomašuk definitivně odvolaný ministerstvem vnitra a jako jeho prozatimní zástupce byl jmenován právě Bartoš.

„Jmenovací dekret ministra zdravotnictví jsem obdržel v pátek, a to na dobu neurčitou,“ potvrdil Bartoš.

Jak dále uvedl, hygiena má od ledna také novou krajskou epidemioložku, tedy ředitelku protiepidemického odboru. Stala se jí bývalá vedoucí protiepidemického oddělení Jitka Průchová.

„Byla jediným účastníkem výběrového řízení,“ doplnil Bartoš.

Ve funkci Průchová nahradila čtyřiašedesátiletého Petra Pazdioru, který z KHS odešel koncem listopadu loňského roku po 40 letech působení na hygieně.