Výjimečně přející počasí letos provázelo okrskovou hasičskou soutěž v Nemanicích. Do bojů zasáhlo celkem 17 týmů. V kategorii mužů a žen se zápolení skládalo ze štafety a požárního útoku, muži nad 35 let, veteráni a veteránky jen útočili.

„Je zarážející, že jsme okresek č. 12 Klenčí a tamní sbor, přestože je zařazen mezi JPO2, nevyslal jediné družstvo. Mohli při okrskové soutěži alespoň pomoci jako pořadatelé," vyslechli jsme hned při příjezdu na místo.

Své zástupce ve všech kategoriích měl Chodov. Pět týmů nasadili do okrskových bojů také Dílští. Při absenci družstva žen dokázali sestavit dva týmy mužů. Postřekovští startovali v Nemanicích ve třech kategoriích, přičemž mužskou obeslali dvěma týmy. Zřejmě vsadili na jistotu, neboť ani v jedné z kategorií nenašli přemožitele.

Nejrychlejší štafety předvedli v Nemanicích muži z týmu Postřekov I. (67,84) a ženy z Chodova (59,16). Požární útoky se nejlépe vydařily Postřekovským – týmu mužů I. (20,28) a ženám (27,63). Nemaničtí představili družstvo žen a nevedlo si špatně.

Během zápolení jsme zaznamenali na adresu SDH Klenčí, který si zanedlouho připomene 135. výročí založení, různé výhrady. A nejen na jeho adresu, ale výtky byly směrovány i k dalším sborům, které nejsou schopné uspořádat okrskovou soutěž, neboť poslední roky se o ni střídají dobrovolné sbory Dílů a Nemanic. Posledně jmenovaní se role zhostili na výbornou, jen jim za horkého dne došlo pivo.

Z okrskové soutěže v Nemanicích.