Poškozené konstrukční prvky krovu, elektroinstalace a omítky byly hlavními důvody rekonstrukce postřekovské kaple. Rekonstrukce by podle smlouvy měla být hotová nejpozději do konce letošního roku. „Po zahájení rekonstrukce jsme zjistili neutěšený stav kaple. Nyní řešíme to, jakým způsobem to celé provedeme. Samozřejmě se budeme snažit o to, aby kaple sloužila ke svému účelu co nejdříve. Je potřeba vše udělat pořádně a dát vše do pořádku,“ říká k rekonstrukci vnitřních prostor kaple starosta obce Postřekov Jan Kreuz.

Do té doby se mše přesunuly do bývalé místní hospody, která již v současné době nefunguje. „Po domluvě s majitelem bývalé hospody se tam konají mše v úterý, ve čtvrtek a v sobotu,“ doplňuje starosta Kreuz.

V dočasné postřekovské „kapli“ se nachází obětní stůl stejně jako to v kaplích bývá. Dochází zde i k běžným zpovědím. Klasickou zpovědnici však nahradila běžná místnost. „Je to tam pěkné. Uprostřed jsou židle, po stranách lavice a před lavicemi jsou stoly,“ popisuje vzhled „hospodské“ kaple paní Schleisová, která mše pravidelně navštěvuje.

Předpokládaný rozpočet rekonstrukce vnitřních prostor kaple byla vyčíslena na zhruba 750 tisíc korun.

Postřekovským pomohl příspěvek 230 tisíc korun z dotace Ministerstva kultury prostřednictvím ORP a zbytek si hradí sama obec ze svého rozpočtu.