Otázka Kulturního domu v Postřekově je záležitostí, kterou místní řeší již nějakou dobu. V loňském roce obec odkoupila stávající budovu kulturního domu, který se nachází v obci, pravdou však je, že stav budovy je skutečně v dezolátním stavu.

Nyní Obec Postřekov zkoumá, která ze dvou variant, které porovnávají, bude nakonec tou nejlepší. Jednou z možností, jak vyřešit v obci kulturní dům, je rekonstrukce toho stávajícího, který v minulém roce obec odkoupila. Vzhledem k celkovému stavu této budovy padl ještě druhý návrh a tím je výstavba nového kulturního domu.

„V tuhle chvíli máme vypracovanou studii, která srovnává rekonstrukci toho dosavadního kulturního domu včetně jeho příslušenství se stavbou nového kulturního domu na Zelené louce. Zatím nebylo rozhodnuto, kterou z těchto dvou cest nakonec půjdeme, protože zde jsou dva názorové proudy, které se samozřejmě liší o 180 stupňů. Je skutečně potřeba to ještě nějakým způsobem projednat,“ říká k záležitosti starosta Jan Kreuz.

Hlavním důvodem toho, proč postřekovští chtějí kulturák vyřešit je fakt, že se v obci konají různé kulturní akce a právě proto se v loňském roce rozhodli koupit stávající budovu starého kulturního domu.
„Faktem je, že se budova nachází skutečně v hrozném stavu. Budeme se proto muset nějakým způsobem „poprat“ s určitými pro a proti těchto jednotlivých variant a nějak se rozhodnout, co a jak dál,“ doplňuje starosta Kreuz.

Obec také vyzývala místní občany Postřekova, aby se na srovnání těchto dvou variant také podívali a nějakým způsobem vyjádřili svůj názor, nicméně dosud se žádné zpětné vazby od občanů nedostavilo. Jak dlouho ještě potrvá zvažování těchto dvou variant není jasné. „Nemáme stanovený žádný fixní termín toho, kdy bychom měli vědět více o tom, co se bude dít dál,“ uzavírá starosta obce Postřekov Jan Kreuz.