Čtyři dny se tam lidé ze všech sil bavili na ´maškaráku´, Kytičkové zábavě, v průvodu krojovaných, na Babském bále a po průvodu a oběšení Masopusta až do půlnoci ´truchlili´ při muzice.

V čele průvodu, jemuž dle odhadů přihlížely až dva tisíce diváků, šly krojované dívky s housličkami na pranýři na znamení konce muziky v období půstu, za nimi svatba, droužky, družbové, muzikanti, soudce s katem, hrabě s hraběnkou, uštvaný kůň, vojáci a také legrůtí s Masopustem na nosítkách. Novinkou byla Městská policie Postřekov rozdávající "botičky" na potkání. „Do průvodu se místní chodí pochlubit maskami, které si vyrobili na maškarák. Máme tu i historické masky. Zájem je hlavně o ty, v nichž se dá řádit, poškádlit diváky a není v nich zima,“ říká Petr Buršík, jeden z členů národopisného souboru a sokolů, kteří se na pořádání masopustu podílejí.

Ten letošní byl podle diváků i místních jedním z nejlepších za poslední roky. „Přišlo víc lidí, než vloni. Své udělalo i krásné počasí a sníh, takže se v něm vyřádily masky, jako bába na lyžích. A když vás nějaká maškara povalila do sněhu, nic se nestalo,“ míní ´soudce´ Vladimír Foist.

Tomu se letos mimořádně vydařila řeč čtená před oběšením Masopusta. Propral v ní dění, jímž žil Postřekov i okolí. Došlo tak na strejdu Jiráčka s králíkem do tomboly bálu a jejich pouti po lokálech, ohlas měla i výzva k navážení tun sněhu na Cibulkojic zahradku, neboť prý volal jejich syn z olympijského Vancouveru, že tam prší. Nejen na plné tribuně fotbalového stadionu, ale i poté Hu Hadamů lidé padali smíchy, když četl paragraf exhibicionismus. Tím se provinil Tomáš H., který si vyšel na bál v tangách. Těm se v Postřekově neřekne jinak, než tři nítě v ři… Řeč byla i o dění kolem výměny hospodských Hu Hadamů, zapomenut nebyl Milan V., který se o májce „vrhnul proti strachlivejm plamenom, jenže se rozplác doprostřed fajráku. Byl deportován do špitálu, brzy už ale zase Hu Hadamů zvedal zafačované ruce.“

Z okolí zazněla chvála na Postřekováka, starostu Luženic Frantu Kopeckého, dílské hasičky, které svým hanbatým kalendářem způsobily v jindy poklidné vsi ´pofírunk´ a svůj díl dostal i prasečí chřipkou nakažený hlavní hygienik Michael Vít.