„Letos jsme tu měli celkem devadesát strojů, což je přesně o jeden více než vloni," uvedl Jiří Mifek, jeden z pořadatelů, motocyklový nadšenec a člen postřekovského Jawa klubu.

Sobotní sraz se konal již po páté a před hasičárnou se sjely časem neúprosně poznamenané reznoucí Jawy stejně jako nádherně zrenovované a nablýskané stroje. Málo nebylo ani diváků, kteří si legendární české motocykly přišli prohlédnout.

Před polednem si účastníci srazu nasadili rukavice, helmy a ochranné brýle a vydali se na 78 kilometrů dlouhou spanilou jízdu Domažlickem. Z Postřekova putovali do Horšovského Týna, dále do Blížejova, Kolovče, Kdyně, Kouta na Šumavě, Mrákova, Tlumačova, Trhanova a Havlovic.

„Jelo se nám krásně, v jednu chvíli nás sice zastihl déšť, ale naštěstí jen trochu," popsal cestu Mifek s tím, že jemu osobně déšť problémy nedělal, proto on se vydal na spanilou jízdu plátěným tříkolovým Velorexem, jinak zvaným hadrák, hadraplán, netopýr, splašené trubky či prchající stan.

Po návratu do Postřekova si účastnici u společného posezení vyměňovali své dojmy, drahocenné rady a poznatky ze světa svých milovaných motocyklů.