Dlouhodobá spolupráce poběžovické základní školy s partnerskými školami z Německa, Rakouska a Itálie na mezinárodní publikaci v rámci projektu Comenius se pomalu blíží ke konci.

Trojjazyčná ´Kniha čtyř ročních období´, jejímž základem jsou tradice a zvyky jednotlivých regionů, doplněné o ilustrace, básně, říkadla i tradiční recepty, je již ve finální fázi korektur.

Poběžovičtí se začátkem dubna vydali na již sedmou, předposlední konferenci v rámci projektu.

Tentokrát zamířila patnáctičlenná delegace dětí i dospělých do rakouské školy, která se nachází v malebném Peilsteinu.

První večer byl zaměřen kulturně. V programu se se svým vystoupením představili zástupci všech čtyř zúčastněných škol, nechyběla samozřejmě ani pozdravná slova starostů a dalších představitelů veřejného a politického života. Mezi zúčastněnými byl přítomen tentokrát i poběžovický starosta Hynek Říha.

Ředitel školy Vladimír Foist se svým bratrem Michalem a houslistou J. Dvořáčkem nacvičili s dětmi pásmo písní v několika jazycích, jež sklidilo zasloužený potlesk.

Poběžovičtí nezapomněli své zahraniční kolegy ani obdarovat. Michaela Ulrychová upaličkovala dva dárky pro partnerské školy a učitelka Anna Paulová vyrobila drhané slunce, jež putovalo do rukou ředitele rakouské školy.

Poběžovičtí se ještě týž večer podíleli na kontrole a opravě veškerých stránek českého textu společné knihy a i pondělní dopoledne se zúčastnili pracovního jednání konference, kde probíhaly poslední dokončovací práce na knize.

Dětská část delegace se mezitím stala umělci – pod vedením odborníka děti předvedly svůj sochařský talent opracováním dřeva, z něhož tvořily uměleckou hlavu.

Následně se všichni společně vydali do nedalekého Rohrbachu, kde navštívili ´Vilu Říše smyslů´ Villu Sinnenreich. Tam si na vlastní kůži ověřili, co všechno je možné pocítit a prožít pomocí všech smyslů lidského těla.

Bohatý a po všech stránkách přínosný program byl zakončen dobrým obědem a závěrečným slovem ředitele rakouské školy Franze Saxingera.

Již nyní se ale Poběžovičtí musejí začít pomalu připravovat na závěrečné setkání v rámci projektu Comenius, kde je nečeká nic menšího než samotná prezentace společné knihy, na které pracovali celé dva roky. Na poslední, osmou konferenci vyrazí Poběžovičtí 16. května do německého Oberviechtachu.