Nový kruhový objezd pod Chodským hradem v Domažlicích je téměř dokončen. Nahradí křižovatku pod Chodským hradem, kde se s Hruškovou ulicí setkávají ulice Chodská, Havlíčkova a Jiráskova. Zeptali jsme se tamních obyvatel, jaký mají na nové řešení dopravní situace názor:

„Kruhové objezdy, kruhové objezdy. Za chvíli už nebudou na světě normální křižovatky, jenom 'kruháče'. Mně osobně se jako řidiči zdají zbytečné, tvoří se v nich zácpy, jako třeba U Golema," říká Martin Kalous z Havlíčkovy ulice. „A nehody taky budou, protože řidiči nedávají přednost, najíždějí rychle do 'kruháče' s tím, že se tam stihnou vecpat," dodává.

Jana Drábková z Hruškovy ulice vidí celou situaci podobně: „Řidiči podle mě často ani neví, jak se na 'kruháči' mají chovat. Polovina lidí, pokud přes něj jede rovně, se ani neobtěžuje dávat blinkr. Člověk pak zbytečně zastavuje a čeká,  kam to auto vlastně pojede," popisuje řidička. „A trochu nepříjemnější to bude i pro chodce, budou muset křižovatku obcházet složitěji," myslí si.

Aleš Doušek z nedaleké Voborníkovy ulice a Václav Rett mají zase opačné názory. „Jsem rád, že tady ten 'kruháč' bude, nevznikají všude možně pro nic za nic – jsou bezpečnější a řešení situací, komu dát přednost, je jednodušší. Tahle křižovatka umí být občas docela složitá," tvrdí Doušek.

Rett dodává, že objezd je vhodný, protože se zde sbíhá několik cest. „Když přijíždíte z Jiráskovy od hospody Maštal a dáte blinkr doprava, nemusí být jasné, jestli chcete odbočit do Havlíčkovy ulice nebo o něco dřív směrem k Žižkově," dodal.

Stavební práce včetně nového povrchu, vybudování ostrůvků a přechodů provádí firma Silnice Horšovský Týn a měly by vyjít na 2 miliony 400 tisíc korun.