Bavit se a prozpěvovat si nemá v těchto dnech chuť většina lidí, tragická událost zasáhla všechny. Na mnoha budovách již visí černé vlajky. S ohledem na tragédii se pořadatelé vánočních trhů rozhodli zrušit kulturní program, který je doprovází. „Život v republice se nezastaví, ale vzhledem ke včerejším událostem jsme se rozhodli zrušit dnešní a zítřejší kulturní program. Stánkový prodej pokračuje beze změny,“ řekl v pátek ráno pořadatel trhů v Plzni Jaroslav Strohschneider.

Stejně přistoupí k adventním trhům i v Klatovech. „Rozhodli jsme se zrušit kulturní program v pátek i v sobotu. Prodej ve stáncích bude pokračovat dál, ale budou jen pouštěny koledy. V poledne se rozezní všechny zvony, včetně Vondry na Černé věži,“ sdělil místostarosta Klatov Martin Kříž.

K uctění obětí čtvrtečního činu se připojí také v Domažlicích, kde v sobotu nebudou hrát ani koledy. „Budeme mít v den státního smutku tiché trhy. V poledne se rozezní zvon na kostele,“ uvedl starosta Domažlic Stanislav Antoš.

V 11.59 hodin ohlásí zvon Marie počet 14 úderů za oběti, ve 12 hodin se rozezní na 10 minut zvon Zikmund.

V Nýrsku se ruší plánované promítání filmu Pelíšky, které se mělo uskutečnit v sobotu. Akce je přesunuta na 30. prosince od 16 hodin.

V Radnicích na Rokycansku se nedočkají koncertu skupiny Sifon, který se měl uskutečnit v sobotu 23. prosince večer. „Vzhledem ke smutné události, která otřásla a zasáhla všechny z nás, se koncert kapely Sifon nekoná. O náhradním termínu se jedná," informoval člen radnické kulturní komise Jaroslav Kreisinger.

Zrušeny byly i další předvánoční akce v celém regionu.

V Plzni bude vzpomínce na oběti řádění střelce i jejich blízkým věnována sobotní mše v katedrále sv. Bartoloměje, po ní bude zapálené betlémské světlo na pietním místě u andělíčka.