Počet čečovických zastupitelů klesl koncem minulého roku pod pět, zastupitelstvo je tedy neusnášeníschopné a obyvatele Čečovic tak čekají nové volby. Ty by se měly konat v polovině měsíce července.

„Pořád nějak fungujeme,“ říká čečovický starosta František Kácha. „Zákon nám vymezuje věci, které nesmíme dělat. Například žádné katastrální změny, nemůžeme ani schválit rozpočet na letošní rok, takže máme jen rozpočtové provizorium. Chtěli jsme také připravit zadání nového územního plánu, ale i to se musí odložit,“ vysvětluje Kácha.

Zastupitelstvo však naštěstí stihlo schválit například dotaci z Krajského úřadu Plzeňského kraje ve výši 120 tisíc korun na úpravu, kácení a prořezávání stromů a výsadbu nových stromů. Tuto akci se podařilo dotáhnout do konce. „Dotací z kraje by se současný stav dotknout neměl,“ říká starosta.

„Zažádali jsme o dotaci na opravu chodníků, které jsou v havarijním stavu, a pokud ji získáme, tak se rekonstrukce bude řešit až koncem roku, kdy už bychom měli mít zastupitelstvo, které investice schválí,“ dodává.

Starostovi a zastupitelstvu se od komunálních voleb na podzim 2010 podařilo například provést revitalizaci obecního lesa. „Tam se asi deset let vůbec nic nedělalo. Myslím, že to nejhorší jsme již odstranili, ale pořád nás tam čeká spousta práce, kácení i sázení. Především jsem ale rád, že se nám podařilo znovu 'rozběhnout' obecní úřad, znovu zprovoznit checkpoint, datovou schránku a podobně,“ uvedl Kácha s tím, že z plánovaných akcí zatím nestihl například rekonstrukci zchátralého pomníku, na které se však stále pracuje.

Zastupitelé Josef Štemberger, Marcela Marešová, Pavel Žiga st. a Pavel Žiga ml. odstoupili z důvodu osobních sporů. Současný starosta Kácha chce v práci ve vedení obce pokračovat. „Hodlám připravit vlastní kandidátku s lidmi, kteří při prvních problémech ze zastupitelstva neutečou,” plánuje.