Ty společně s domažlickou policejní mluvčí Dagmar Brožovou realizovaly celorepublikový projekt Policie ČR a Českého svazu pivovarů a sladoven pod názvem Řídím, piju nealko pivo.

Na silnici vedoucí z Folmavy do Plzně v obci Křenovy zastavovaly a kontrolovaly projíždějící řidiče v době od 14 do 16.30 hodin. „Ti řidiči, kteří dodrželi zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek, což prokázala dechová zkouška, byli mile překvapeni. To když od promotérky pivovaru obdrželi plechovku nealkoholického piva a alkoholtester," popsala mluvčí Brožová. „Účelem této akce je fakt, že pokud se řidič nechce před jízdou vzdát svého oblíbeného piva, může využít vhodnější alternativu v podobě nealkoholického piva a zvýšit tak bezpečnost silničního provozu," dodala.

Z celkových pětatřiceti kontrolovaných řidičů pouze u jednoho prokázala dechová zkouška požití alkoholu před jízdou.  „Řidič si po obědě dopřál malé pivo a nadýchal 0,15 promile alkoholu v krvi, tudíž se dopustil přestupku, který bude oznámen správnímu orgánu k projednání," vysvětlila mluvčí.

Až do 18 hodin pak pokračovala dopravně bezpečnostní akce, během které policistky udělily celkem deset blokových pokut, nejčastěji za neužití bezpečnostního pásu, telefonování za jízdy a nevyhovující technický stav vozidel.