Policisté z domažlického dopravního inspektorátu v pátek 'odchytávali' kamiony a autobusy u silnice na Horšovský Týn a odváděli je na nedaleké Podhájí, kde je následně postavili na váhu. Probíhala zde totiž dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL.

Policisté kontrolovali přepravu nebezpečných věcí podle dohody ADR, jako jsou například nafta, benzín, žíraviny nebo jiné toxické látky, přepravu zábavné pyrotechniky a výbušnin včetně munice a zbraní.
„Policisté se zaměřili na důkladnou kontrolu technického stavu, na nedovolenou manipulaci s kontrolními zařízeními – tachografy a paměťovými kartami, i na pátrání po osobách, které se protiprávně zdržují na území České republiky, na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Rozhodně je to poprvé, co mi policisté zvážili auto," uvedl řidič Jaroslav Hájek z Horšova. „Ale všechno bylo v pořádku. Je to koneckonců moje vlastní auto, takže si přece nenaložím špatně," dodal šofér, který pro firmu Bögl a Krýsl převážel štěrk z Lomu Tisová v Mrákově do Vejprnic.

Policisté zkontrolovali celkem 18 vozidel. Čtyři přestupky vyřešili na místě uložením pokuty, dva oznámili správnímu úřadu k dalšímu projednání.

„V jednom případě kamion překročil povolenou hmotnost. Řidiči za to byla uložena pokuta dva tisíce korun," poznamenala policejní mluvčí Brožová.

Na Podhájí při součinnostní akci s generálním ředitelstvím cel spolupracoval domažlický dopravní inspektorát, plzeňský odbor cizinecké policie a plzeňská mobilní jednotka centra služeb pro silniční dopravu.