Svítící smajlíky, zvířátky, ´stopky´ a náramky rozdávali policisté na přechodech pro chodce vybavených semafory v Domažlicích. Stalo se tak v rámci dopravně bezpečnostní akce.

„Byla zaměřena na chování chodců a řidičů vůči chodcům na přechodech. Sledovalo se, zda nepřecházejí či naopak auta nejezdí ´na červenou´. Osmnáct policistů během čtyř hodin trvání akce zkontrolovalo 136 vozidel a zjistilo 16 přestupků,“ informovala mluvčí policie Vladislava Čejková s tím, že patnáct hříšníků zaplatilo blokové pokuty v úhrnné výši 6 900 korun a jeden přestupek oznámili k projednání správnímu orgánu.

„Nejčastějším přestupkem byl špatný technický stav vozidla, ten policisté pokutovali ve třech případech. Dva chodci přecházeli na červenou, jeden řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem a jedno dítě nebylo za jízdy připoutáno v autosedačce,“ upřesnila policistka Čejková a dodala, že u přechodů rozdávala v rámci celorepublikového projektu ´Chci být viděn´ reflexní samolepky a náramky.

„Projekt si klade za cíl snížení úrazovosti nemotorizovaných účastníků silničního provozu zejména v nočních hodinách a za snížené viditelnosti. Každý člověk, který reflexní prvky používá, chrání to nejcennější, co má, svůj život. Reflexní materiály nerozdáváme pouze při dopravně bezpečnostních akcích, ale i při besedách v mateřských a základních školách a besedách se seniory,“ zakončila Čejková.