Vrtulník a policisté i se služebními psy pátrali po 14leté Nikole z Babic, která ve čtvrtek utekla od svých pěstounů. Objevili ji včera krátce před polednem zhruba deset kilometrů od místa bydliště v prodejně potravin ve vesnici Újezd Svatého Kříže.

Dívka utekla chvíli poté, co zaslechla hádku matky se sousedkou, jež jí vyčítala chyby ve výchově. Nasedla na kolo a odjela pryč. Nikolini kamarádi Míla Pavlis, Stanislav Belica a Jan Ramik byli svědky jejího útěku z domova. „Viděli jsme, jak odjíždí na kole, neměla s sebou vůbec nic, tak nám to nepřipadalo vůbec divné,“ shodli se. Podle obyvatelů Babic nebyla Nikola bezproblémovým dítětem. „Kradla v obchodě a vůbec s ní byly všelijaké problémy. Měla prý ukrást i peníze své učitelce. Moc radosti rodičům nedělá,“ uvedl jeden z místních lidí.

Nikola vyrůstá v rodině, v níž se rodiče kromě ní starají ještě o pět dětí. Tři jsou jejich vlastní, tři mají v pěstounské péči. „Původně jsem nechtěl s médii vůbec mluvit, ale pak jsem si řekl, že by to nebylo správné. Protože právě pomocí televize a novin by se nám mohlo podařit ji najít,“ řekl Deníku ještě před jejím nalezením Nikolin pěstoun Pavel Nozár a ukázal rodinnou fotografii, aby obrázek jejich dcery vidělo co možná nejvíce očí. „Do pátrací akce byla zapojena na stovka policistů včetně vrtulníku a policejních psů. Dívka je v pořádku a byla převezena k výslechu na policii do Poběžovic,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.