V jedenáct hodin večer vyrazili policisté na kontrolu pěti podniků, nakonec jich ale obrazili celkem sedm. Mezi vytipovaná místa patřily známé podniky jako Snack Bar, Jazz Rock Café, Lucky bar nebo Slavie.

Akční jednotku pro sobotní kontrolu barů tvořili čtyři strážníci Městské policie Domažlice, dva státní policisté, dvě pracovnice domažlického odboru sociálních věcí a redaktor Deníku.

Policisté především zjišťovali, zda v domažlických barech nepopíjí alkohol nezletilá mládež.

„Každému, komu bude pod osmnáct let, dáme dýchnout," instruoval velitel akce, preventista městské policie Václav Kubáň, který všem rozdělil úkoly. Jeden z policistů vždy hlídal vchod, jiný ihned vyrazil zkontrolovat, co se děje na toaletách, ostatní pak legitimovali zákazníky či si vzali na starost barmana.

Policejní 'šťára' ve většině barů nezpůsobila nepatřičný rozruch, zákazníci ji brali spíše jako zábavné zpestření večera.

A přestože v některých podnicích byla doslova hlava na hlavě, pokutové bločky tentokrát policisté vytáhnout nemuseli.

„Byl jsem překvapen, jak klidně vše probíhalo," konstatoval velitel Městské policie Domažlice Petr Kubal. „Nikde jsme nezaznamenali protiprávní jednání, nenarazili jsme na žádné podnapilé mladistvé osoby ani barmany, kteří by nalévali osobám, jež jsou zjevně silně podnapilé. Nedocházelo ani k výraznému rušení nočního klidu. Měli jsme pouze jedno oznámení od obyvatel Branské ulice, kteří si stěžovali na hluk ze Snack Baru. To jsme vyřešili, našim novým hlukoměrem jsme změřili hladinu hluku a informovali obsluhu baru, která následně učinila opatření," dodal.

Hluk a výtržnosti trápí zejména o víkendu obyvatele centra Domažlic, hlavně v Branské, Hradské a Chodské ulici.

Velitel městské policie poznamenal, že pro strážníky je nejdůležitější být neustále v kontaktu s provozovateli barů a restaurací.

„Mluvíme s nimi o nočním hluku pravidelně, jsme denně v kontaktu i s obyvateli ulic, přejeme si, aby se o tomto problému hovořilo a aby se řešil. Chceme totiž, aby podnikání v Domažlicích dál fungovalo, ale je třeba dojít k nějakému souznění, aby nebyl narušován noční klid. V centru města také bydlí lidé, kteří se chtějí vyspat, odpočinout si po práci. Je zapotřebí trochu tolerance," zakončil Kubal.