.„Po celou dobu konání slavností bude posílena služba pořádkové a dopravní policie. Na zajištění poklidného průběhu slavností se budou podílet i strážníci městské policie a již tradičně přijedou na pomoc i bavorští policisté," konstatovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Policejní hlídky budou nepřetržitě střežit nejvíce frekventovaná místa, jako je například náměstí Míru, Chodské náměstí, Sokoliště i vlakové nádraží.
„Pěší hlídky policistů budou mít u sebe plánek města a program kulturních akcí, a tak je mohou v případě nutnosti návštěvníci slavností požádat o informaci," radí Jiroušková.

Dopravní policisté budou po dobu konání Chodských slavností provádět zvýšený dohled na silniční provoz, a to jak v denní, tak i noční době.

„Ve městě bude platit celá řada dopravních omezení a uzavírek, proto žádáme všechny řidiče, aby respektovali přechodná dopravní značení, dbali pokynů policistů při regulaci dopravy, parkovali na záchytných parkovištích, ze kterých se mohou nechat do centra odvézt zdarma kyvadlovou dopravou," dodává mluvčí.

Pozor na parkování
„Nesprávné zaparkování bude vždy pokutováno, auto může být odtaženo," varuje Jiroušková a pokračuje: „Potrestáni budou i výtržníci a jedinci, kteří pod vlivem alkoholu naruší veřejný pořádek."

Chodské slavnosti z důvodu velkého počtu návštěvníků lákají také zloděje a kapsáře. „Apelujeme na všechny návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti a své osobní věci měli stále pod kontrolou. V zaparkovaných vozidlech neodkládejte zakoupené zboží, nenechávejte v něm osobní doklady, kabelky a jiné cenné věci. Pro zloděje není nic jednoduššího než rozbít skleněnou výplň vozidla a věci z vozidla odcizit," nabádá policejní mluvčí.