„Největší problém je to samozřejmě v trávě, kde si hrají děti. Výkaly nás trápí především v centru, na veřejných prostranstvích, ale jinak je to problém po celém městě,“ uvedl starosta Staňkova Alexandr Horák s tím, že ani pro pracovníky města sekající trávu nejde o nic příjemného.

Vedení Staňkova uvažovalo o umístění košů na psí výkaly, podle starosty by však velký efekt nepřinesly. „Lidé, kteří po svých psech nepořádek uklízejí, to vezmou do pytlíku a hodí do normálního koše. A kdo uklízet nechce, toho to nové koše nenaučí,“ myslí si Horák. „Uvažovali i o zvýšení poplatků ze psů, ale není to jednoduché. Bylo by to zase nefér k ostatním pejskařům,“ dodává.

Na nepořádné majitele čtyřnohých miláčků si nyní mohou došlápnout pouze policisté s pokutovým bločkem v ruce. Těch ale ve Staňkově mnoho nepotkáte. Od doby, kdy se ve městě zrušila policejní služebna, dojíždí do Staňkova Městská policie z Horšovského Týna.

„Pěšího policistu jsem tady neviděl, ani nepamatuji,“ nechal se slyšet starosta. „Horšovskotýnští u nás určitě dodržování veřejného pořádku nějakým způsobem kontrolují a čas od času i nějakého pejskaře přistihnou, ve většině případů to ale řeší pouze napomenutím,“ vysvětluje Horák. Podle něj si lidé musí jednoduše uvědomit, že ani jim není příjemné, když do nějakého ´voňavého dárečku´ šlápnou.