„Zabýváme se případem úmrtí kojence, ke kterému došlo v pátek. Pro objasnění přesné příčiny jeho úmrtí byla nařízena soudní pitva. Více informací k tomuto případu prozatím poskytovat nebudeme," uvedla policejní mluvčí Dagmar Burešová. „Mohu jen potvrdit, že jsme na místě zasahovali. Více vzhledem k citlivosti případu sdělit nemohu," doplnila mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.

Neštěstí v Holýšově se stalo krátce poté, co policie uzavřela smrt jiného malého dítěte, k níž došlo v květnu v Černošíně na Tachovsku. I tady byla vyjádření policie i záchranářů podobná. „Na místě jsme byli, byla tam snaha o resuscitaci, která byla bohužel neúspěšná,“ řekla k tomuto případu Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová s tím, že bližší informace vzhledem k věku uvádět nebude.

Provoz na železniční trati z Plzně do Mostu uzavřela nehoda, když osobní vlak najel v Kaznějově na pracovní plošinu pro údržbové práce.
Provoz na trati v Kaznějově zastavila nehoda, vlak najel na pracovní plošinu

Policie neposkytla žádné. „S ohledem na to, že jde o zvlášť citlivý případ, protože se týká úmrtí dítěte, nebudeme poskytovat žádné informace,“ řekla Deníku krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle informací Deníku ale policie případ úmrtí pětileté holčičky v sociálně slabé rodině odložila, neboť na něm nenesl vinu nikdo cizí.