Anonymní telefonát, dnes kolem půl osmé ráno oznámil, že v budově Okresního soudu v Domažlicích vybuchne bomba. Okamžitě muselo být evakuováno kolem padesáti zaměstnanců. „V 7.45 hodin jsme se dozvěděli, že někdo nahlásil, že je v areálu budovy bomba. Museli jsme rychle opustit objekt a čekali jsme za páskami, co se bude dít dál," řekla jedna z úřednic pracujících v budově, kde se krom soudu nachází i odloučené pracoviště finančního úřadu.

Policisté označili policejními páskami, které zakazovaly vstup k budově, kolem poměrně velký prostor. Vstoupit se nemohlo ani do přilehlého parku. Za páskami postávali soudci, advokáti, státní zástupci i zapisovatelky, kteří kvůli výhružnému telefonátu museli odložit naplánovaná soudní líčení. „Na místě zasahovalo několik desítek policistů. Budovu prohledávali za pomoci psa speciálně vycvičeného na vyhledávání nástražných a výbušných systémů," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že nakonec se žádná bomba nenašla.

Po vtipálkovi, který telefonátem zaměstnal mnoho policistů, a desítkám lidí zkomplikoval pracovní den, policisté dosud intenzivně pátrají.

Ilustrační foto.
Mladík se chtěl pořezat a pobodat, zachránil ho vyjednavač