První osobou je Helena Grundmannová, narozená 15. ledna 2004 v Sokolově, trvalým bytem Rokycany – Nové Město, Dělostřelců 1198. Dívka se letos 27. března nevrátila z povolené vycházky zpět do zařízení a nepodala o sobě žádnou zprávu.

,,Pohřešovaná je asi 160 cm vysoké, štíhlé postavy, má modré oči, tmavě hnědé až černé vlasy ostříhané na mikádo, nosívá ale černý příčesek do půlky zad. Může používat dioptrické brýle. Na krku má vytetované křídlo, na levé ruce korunku, na prstech pravé ruky ornament, na břiše houslový klíč, na levé noze římskými číslicemi datum narození a na zádech srdce. V době odchodu z dětského domova na sobě měla delší maskáčový kabát a tmavé džínové kalhoty," informoval policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Druhou pohřešovanou osobou je Melisa Pušková narozená 9. června 2007 v Domažlicích, trvale bytem Bělá nad Radbuzou, Čečínská 13. Jmenovaná se 26. března taktéž nevrátila z povolené vycházky a nepodala o sobě žádnou zprávu. ,,Dívka je 140 až 150 cm vysoké, štíhlé postavy, má hnědé oči, hnědo černé středně dlouhé vlasy. Popis oblečení v době odchodu z dětského domova není znám," uvedla Jiroušková.

Tachovští kriminalisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešovaných, aby podali zprávu na Policii České republiky, Územní odbor Tachov – oddělení obecné kriminality nebo zavolat na číslo 974 337 316 – 317 nebo na linku tísňového volání 158.