Celkem devatenáct hasičských týmů si běželo pro nejlepší čas, utkaly se v kategoriích muži, ženy a PS-12. Mezi muži se stali opět bezkonkurenční Růžoví panteři z Horního Metelska. Zlato si ‚vystříkali‘ s krásnými 15,11 vteřinami. Stříbrné místo se pak povedlo ukořistit týmu z Ledenic z Českobudějovicka a bronz opět zůstal doma, konkrétně v Oprechticích Sport a jejich mužskému týmu Rytíři z Oprechtic. Opět platilo, že stupně vítězů byly obsazeny jen o prsa vietnamské plavkyně. Rozdíly byly v desetinách a někde i v setinách sekund. Pouze tři setiny dělily Zahorčice z Klatovska od bronzu a Oprechtice pouhé čtyři desetiny od stříbra.

Méně napínavé třenice se odehrávaly v dámských týmech. Vítězství si ze Zahořan odvezly Šmoulinky z Oprechtice Sport s časem 19,18 vteřin. Stříbro skončilo v Břeží s 20,05 vteřinami a bronz ve Vidicích s necelými 24 vteřinami.

Zlato v poslední kategorii PS-12 získali šampioni z Chodské noční hasičské ligy, a to kluci ze Kdyně. „V PS jsme získali zlato, ale celkově bychom byli asi devátí,“ okomentoval výsledek levý proudař Radek Housar z SDH Kdyně. Zvítězili s časem 19,18 sekund.

Stříbro v PS-12 pak putovalo k týmu z Hluboké, který se musel potýkat s několika nepříjemnostmi. „Při prvním pokusu jsme měli smůlu i štěstí zároveň. Béčkaři se rozpojil spoj, ale naštěstí nefungovala časomíra, takže jsme získali o jeden pokus navíc. Ovšem při opravném útoku byla pro změnu špatně nabraná voda a na posledním jsme měli prostřik tři vteřiny na terčích,“ komentoval na stránkách hlubockých dobrovolných hasičů Petr Drahoňovský s tím, že když to nesedne, tak to nesedne. I přesto si tým vybojoval druhé místo s časem 23,40 vteřin. Za nimi pak bronz přebral tým z Nové Vsi s časem 23,74 vteřin.