„Dorazilo hrubým odhadem tak 1 150 lidí, což je o něco více než vloni. Vydařilo se i počasí a tak jsme s celou akcí mohli být více než spokojení,“ uvedla za pionýry Pavla Tochorová. Na pořádání akce se podílelo 49 lidí.

Trasa Pohádkového lesa vedla od Husova pomníku pod Škarmanem na hrad Rýzmberk. Na děti čekalo patnáct zastavení, na kterých pod dohledem pohádkových postav plnily nejrůznější úkoly. Snažily se tancem rozveselit smutného draka, v Ledovém království hledaly nos z mrkve, který ztratil sněhulák, radily pejskovi a kočičce, jaké ingredience patří do dortu, u Šípkové Růženky opatrně procházeli trním. Střílely z luku, házely míčky, míchaly lektvary, ale také například poznávaly druhy stromů.

Na konci cesty pak od hradní paní získaly poklad v podobě drobných dárečků a pamlsků a mohly si odpočinout u ohně při opékání vuřtů nebo se ještě vyřádit na trampolíně.

Rodiče i děti si letošní Pohádkový les pochvalovali, nejhezčí zpětnou vazbu však organizátoři dostali od jednoho malého chlapečka.
„Do poznámkového bločku, který dostal právě jako odměnu od hradní paní, nám napsal vzkaz, že to byl nejlepší den v jeho životě,“ svěřila se se Tochorová. „Po téměř měsíci příprav je tohle to nejlepší ocenění, jaké můžou pořadatelé dostat,“ zakončila.