S nápadem vytvořit historické ohlédnutí pomocí fotek přišel kantor Jan Anderle. Některé kousky našel ve školním archivu, jako například vpád německých vojsk v březnu 1939 nebo osvobození americkou armádou v květnu 1945. „To jsou pro mě nejcennější snímky. Navíc je silné to, že stejným směrem do Domažlic vcházeli Němci i Američané,“ poznamenal pedagog.

Většina nashromážděného materiálu však pochází od absolventů. Fotografie zachycují studenty, jejich originální a někdy i kreslená tabla, výlety, lyžařské kurzy či povinné brigády. „Nechybí ani poslední zvonění. Dříve chodili studenti průvodem do města a jednalo se o velkou společenskou událost. Dnes už jde spíš jen o školní záležitost,“ porovnal Anderle.

Desítky snímků si mohou zájemci prohlédnout v nostalgické kavárně, která bude fungovat od pondělí do soboty. V ní si mohou za dobrovolný příspěvek pořídit noviny, díky nimž se dozvědí zajímavosti z historie i života školy.

close Domažlické gymnázium si připomíná 150 let od svého vzniku. Součástí programu je nostalgická kavárna, kde návštěvníci uvidí historické fotky. Na snímku je poslední zvonění v roce 1978. info Zdroj: Archiv školy zoom_in Domažlické gymnázium si připomíná 150 let od svého vzniku. Součástí programu je nostalgická kavárna, kde návštěvníci uvidí historické fotky. Na snímku je poslední zvonění v roce 1978. Program oslav 150 let od vzniku domažlického gymnázia je ještě bohatší. Po celý příští týden se budou konat sportovní zápasy, kdy se utkají absolventi se současnými studenty, zájemci mohou zhlédnout výstavu věnovanou světoznámému architektu Adolfu Loosovi. Vrcholem se stane sobotní program, který odstartují komentované prohlídky. Odpoledne vedení Domažlic přijme učitele i další hosty na radnici, následuje průvod městem a den zakončí vzpomínkový pořad. V neděli se uskuteční mše svatá v kostele augustiniánského kláštera. Poté lidé uctí památku Jindřicha Šimona Baara, jehož jméno nese gymnázium ve svém názvu, na hřbitově v Klenčí pod Čerchovem