Pro první nedočkavce byl již ve čtvrtek připraven rozehřívací večírek. Rozjely to punkové kapely Zvlášný škola nebo E!E. Diváci si také mohli zazpívat známé hity kapely Kabát v podání Kabát revival West, kteří celý večírek zakončili.

Páteční den zahájila skupina Doctor PP. Fanoušci si užili také Tlustou Bertu, Viléma Čoka nebo Katapult. V sedm hodin na pódium nastoupila punkrocková partička Pipes & Pints, která to opravdu rozpálila. Na známý hit Heaven and Hell si dokonce několik fanoušků mohlo zatancovat a zazpívat s kapelou přímo na pódiu. Večer pokračoval se skupinami Divokej Bill, Harlej, Rybičky 48 nebo Komunál.

I sobota byla rockovou hudbou opravdu nabitá. A jak je tomu zvykem již posledních několik let, nechyběla zde kapela světového formátu. Letos do Holýšova přijela finská metalová skupina Lordi. Ve svých typických maskách představili hororovou show, která na Pekelném ostrově ještě nebyla. Zpěvák Mr. Lordi se dokonce naučil několik českých vět, což fanoušci ocenili náležitým potleskem. Kromě této metalové legendy se v sobotu představily tradiční české rockové skupiny jako Alkehol, Doga, Traktor, Škwor, Tři Sestry, metaloví Dymytry nebo Jaroslav Uhlíř.

„Přijel jsem z Kladna a na Pekelném ostrově se mi moc líbí, jsem zde již popáté. Mám rád české rockové kapely jako Škwor nebo Harlej a finští Lordi jsou třešničkou na dortu,“ prozradil fanoušek Honza Krendl.