Do celé akce se zapojilo 65 000 dobrovolníků, kteří sesbírali 1120 tun odpadu na 2273 místech. Informovali o tom pořadatelé ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody.

Do akce se zapojili i v Chocomyšli, kde se o úklid postaraly děti z nově vzniklého mysliveckého kroužku Liščata. „Nápad vzešel od jedné z vedoucích kroužku Jany Součkové a zrealizován byl za součinnosti členů mysliveckého sdružení Čírka, chocomyšlských dobrovolných hasičů a obce Chocomyšl, která pro děti na závěr připravila opékání špekáčků,“ uvedl ředitel Muzea techniky a řemesel v Kolovči Martin Volf.

Ani ve Kdyni se nezahálelo, na úklid se přihlásilo bezmála 100 dobrovolníků, kteří se rozdělili na několik skupin. „Parta maminek s dětmi uklidila nepořádek kolem rybníčků u bazénu a cestou přes Skalku jsme ulevili prostoru u staré vodárny,“ sdělila ředitelka MKS Modrá hvězda Jana Podskalská. Do úklidu se zapojilo MKS Modrá hvězda, město Kdyně, Městská knihovna Kdyně, malí hasiči města Kdyně, PS Jitřenka Kdyně a PS Safíra uklízelo se například na Hájovně nebo náměstí.

Pozadu nezůstali ani dobrovolníci z Meclova, kde úklid zorganizoval spolek Vespojení ve spolupráci s obcí Meclov a dobrovolnými hasiči. „Akce se zúčastnilo 33 dobrovolníků, z toho 21 dětí. Do úklidu obce a okolí se zapojily hlavně děti z dobrovolného sboru hasičů, děti z Dětského domova Nová Ves, klienti z Domova sv. Vavřince a místní občané s dětmi,“ informovala za spolek Vespojení Jana Buriánková a dodala, že bylo nasbíráno celkem 44 pytlů odpadků, což je celkem cca 560 kg odpadu. Z toho se vytřídilo 200 kilogramů plastů a 47 kusů pneumatik.

V našem okrese se o víkendu konalo celkem osmnáct registrovaných úklidů; jako již tradičně se uklízelo například i v Poběžovicích, kde se sešlo asi 80 účastníků, nebo v Holýšově a Domažlicích.

Ve fotogalerii se můžete podívat na fotografie z Chocomyšle, Kdyně, Meclova, Poběžovic, Újezdu Sv. Kříže nebo Holýšova.

Ilustrační foto.
Za útoky na domažlického soudce dostal muž z Klatovska podmínku