Návštěvníky obleženou pláž, fungující chatovou osadu, stanový kemp, restauraci, rychlé občerstvení s terasou u pláže nám leckterá města mohla jen závidět.
Pravda je, že v průběhu letních měsíců docházelo ke zhoršování kvality vody, ale stav nebyl takový, aby se zde nedalo koupat.
Po získání dotace na vyčištění koupaliště v roce 2002 došlo k vypuštění celého koupaliště a následnému odbahnění celé plochy.
Tehdy se provozovatelé kempu, chatové osady a restaurací těšili na to, že po odbahnění bude v koupališti opět pěkná voda.
První rok byla voda opravdu kvalitní.Výsledek byl ale krátkodobý. Kvalita vody se stále více zhoršovala, a tak se Podhájí postupně stalo nevyhovující rekreační oblastí.
Už zde funguje jen velká restaurace u parkoviště a chatová osada AMK Horšovský Týn. Voda patří k nejhorším v kraji a koupání je zde v létě pouze na vlastní nebezpečí.
V těchto dnech voda již velmi zapáchá hnilobou a rybinou. Při obchůzce části rybníka jsme objevili během krátké doby šest uhynulých ryb.
Většina obyvatel Horšovského Týna se proto v létě jezdí koupat na Babylon, který má koupaliště podobné tomu, jako bylo Podhájí.
Při pěkném počasí tak Babylon praská ve švech a velké procento návštěvníků je z Horšovského Týna. Řešením by bylo vybudování nového koupaliště. Uvedu několik příkladů, že je to reálné.
V současné době se dokončuje výstavba koupaliště v Blovicích, kde areál má mít dva bazény spojené tobogánem.
Stavba má vyjít na 15 milionů korun a v Kralovicích na 23,4 milionu. Dotace regionálního operačního programu Jihozápad mají pokrýt 85 procent nákladů.
V blízkém okolí také Holýšov plánuje výstavbu venkovního bazénu.
Autor: Jaroslav Čedík