„Práce v oblasti sociálních služeb je velmi náročná, a to jak fyzicky tak i po psychické stránce. Lidé si často neumějí představit, co péče o klienty domovů obnáší, jak náročná je práce v přímé péči, ale i zázemí a administrativě. Proto jsem velmi rád, že alespoň touto cestou můžeme symbolicky poděkovat právě těmto lidem,“ zmínil Bernard.

DVĚ OCENĚNÍ PRO CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB DOMAŽLICE

Libuše Vašeková pracuje v domově od roku 1999 jako všeobecná sestra. „Je vstřícná, komunikativní, empatická. Vždy se snaží být nápomocná potřebným. Je pracovitá, spolehlivá, přátelská, vyjde ostatním vstříc i při mimopracovních problémech. Získala si srdce nejen klientů, ale i kolektivu zaměstnanců. Do zařízení přináší milé slovo, úsměv a dobrou náladu,“ uvádí se v hodnocení její práce.
Marcela Mokrá pracuje v domažlickém domově od roku 2011.

„Je pečlivá, spolehlivá a pracovitá. Své úkoly plní zodpovědně, a to i nad rámec svých povinností. Svým přístupem, ochotou a pozitivní energií si dokáže získat velkou důvěru klientů i spolupracovníků,“ popsali její nadřízení při nominaci.

UZNÁNÍ I PRO DOMOV SENIORŮ KDYNĚ

Martina Schneiderová pracuje v Domě seniorů Kdyně od roku 2004 jako zdravotní sestra, od roku 2005 jako zástupce vedoucích sester a terapie.

„Má výborný přístup k obyvatelům Domova, a to jak lidský, tak profesní. V posledních dvou letech se aktivně podílí na práci paliativního týmu v Domově, je nositelkou myšlenky co nejvíce podporovat paliativní péči nejen v domově, ale celkově v sociálních službách. Vzdělává se i samostudiem a dokáže dát podporu rodinám obyvatelů v terminálním stádiu. Zároveň dokáže být aktivní podporou i pro svoje kolegyně,“ zmiňuje důvody ocenění Martiny Schneiderové Eva Mertlová z odboru kanceláře hejtmana Plzeňského kraje.

Ilustrační foto.
Kdyně je čtyřnásobným vítězem celorepublikové soutěže odpadů