Pro většinu z nich, a zvláště pro děti byl turistický zážitek umocněn jízdou motoráčkem do stanice Dobříkov na Šumavě (570 m.), kde se k nim připojila zhruba desítka dalších účastníků nejen místních, ale také loučimských či libkovských.

Na uspořádání akce se podílel též loučimský obecní úřad, a jestliže loni při putování po loučimské naučné stezce byly Pocinovští v menšině, tentokrát se nedali zahanbit a průvodčí vlaku takový nával už jistě dlouho nezažil.

Úzkou cestičkou se dal dlouhý lidský had na cestu z nádraží k mostu a posléze po místní komunikaci přes Dobříkov do Branišova, což představuje jen a pouze stoupání v délce pěti kilometrů. K cíli u kapličky blahoslaveného Karla Habsburského nad Branišovem (703 m.), od níž je pramen vzdálený 40 metrů, došli všichni, včetně těch nejmenších i nejstarších – obě kategorie dohromady byly zastoupeny jistě z jedné čtvrtiny.

Po prohlídce studánky u pramene, pokocháním se pohledem na vzdálené panoráma Šumavy a společném fotografování se část výpravy ještě vydala k pomníku havarovaného vrtulníku (v r. 1960) a všichni se sešli v dobříkovském kulturním domě, kde se podávaly vuřty na grilu – financovaly pořadatelské obecní úřady Pocinovice a Loučim.

Mezitím lehce sprchlo, což nijak nenarušilo průběh ani dobrý dojem z výletu. Odvoz zpět do Pocinovic zajistili tamní dobrovolní hasiči.

„Výlet se povedl a mám radost, že se zúčastnilo hodně lidí," byla spokojená starostka Pocinovic Marie Homolková. Všichni pak doufají, že společné akce podobného typu budou pokračovat.

Autor: Zdeněk Huspek