Nová prodejna masa, penzion se třemi apartmány, malou posilovnou a půjčovnou kol nahradily nevzhledný objekt bývalého nákupního střediska v centru Pocinovic.

Místní i hosté odjinud si nově adaptovanou budovu mohli poprvé prohlédnout v pátek odpoledne, kdy byl volně přístupný celý areál včetně zázemí prodejny a útulných bytů.

„ Rozhodli jsme se místním představit zrenovovaný objekt krátce po dokončení,” řekl Antonín Černý ze společnosti Pošumavské zemědělství Chodská Lhota, která je vlastníkem objektu.

Prohlídka objektu se setkala s mimořádným zájmem obyvatel Pocinovic i okolních obcí.

„Je moc dobře, že se konečně povedlo tenhle barák opravit. Skvělé je, že si budeme moci koupit maso tady u nás a nebudeme muset pro ně jezdit do Kdyně nebo Klatov,” komentovala své pocity z opraveného areálu místní žena ve středních letech.

Slavnostní program pokračoval v sále místního kulturního domu, kde se přítomní bavili za doprovodu dechové hudby Libkovanka. Kromě rautu se dočkali i vystoupení mažoretek.

„Včas budeme informovat o tom, kdy prodejnu a penzion otevřeme,” odpověděl Černý na dotaz k termínu zahájení provozu prodejny.

Bývalé nákupní středisko postavilo roce 1973 spotřební družstvo Jednota Horšovský Týn. Na svoji dobu bylo velmi dobře zásobené, přijížděli do něj houfně nakupovat i přespolní. Po dvaceti letech se ukázalo, že lidé po změně poměrů získali jiné nakupovací návyky a své peníze začali houfně utrácet v supermarketech v Klatovech a Domažlicích.

Objekt v centru Pocinovic začal pozvolna chátrat, i když se v něm načas usídlil velkosklad piva i další nájemci.
V listopadu 2007 budovu koupila akciová společnost Pošumavské zemědělství Chodská Lhota a postupnou rekonstrukcí z něj vytvořila novotou zářící víceúčelové zařízení.