Během dvou měsíců zmizí z centra Pocinovic dráty elektrického napětí a telefonu, a zároveň betonové sloupy, na nichž bylo umístěno veřejné osvětlení.
Protože v Pocinovicích nechtějí zůstat v noci potmě, musí na své vlastní náklady vybudovat nová pouliční svítidla.

„Dráty a kabely budou vloženy do země, což je akce ČEZu a O2. To vyvolalo další akci, která je pouze v naší režii. Nevzhledné betonové sloupy zmizí a abychom měli kam zavěsit veřejná svítidla, pořídíme kovové, které budou mnohem lépe zapadat do okolí," řekl starosta Pocinovic František Rada.
Pocinovičtí tak na návsi získají dvanáct zbrusu nových svítidel.

„Počítáme, že nová svítidla včetně položení kabelů budou stát tři sta tisíc korun, což uhradíme z obecních peněz," pokračuje Rada.
Podobný postup se už v Pocinovicích osvědčil.

„Stejně jsme postupovali už i v jiných ulicích, kde už máme nová světla zabudována," vysvětluje Rada.

Protože vložení kabelů do země a budování nového osvětlení promění pocinovickou náves v tankodrom, chtějí s celou akcí skončit co nejdříve.
„Protože dojde i k menšímu omezení dopravy, chtěli bychom vše dokončit do září. Trochu problém můžeme očekávat v ulicích mezi domy, kde se bude šikmo překopávat silnice. Bude se to však dělat po půlkách, takže bude vždy jeden pruh fungovat," dodal Rada.

„Myslíme, že to půjde jako po másle. Už se zakopávaly kabely a dělalo osvětlení i v jiných ulicích a vždycky to poměrně hladce klaplo. Když to nebude trvat dlouho, přežijeme to," nechali se slyšet místní.